Держкомпанії і бюджетні установи в Академії ДТЕК вчаться підвищувати енергоефективність

Держкомпанії і бюджетні установи в Академії ДТЕК вчаться підвищувати енергоефективність

05 квітня 2019

Робити будівлі бюджетної сфери комфортними і енергоефективними в Академії ДТЕК навчилися 40 представників державних підприємств і установ, в тому числі «Укрпошти», Національного банку України, Міністерства фінансів і Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

Сертифіковані енергоаудитори ДТЕК ЕСКО на майстер-класі розповіли, як виконується сертифікація енергоефективності будівель, для чого вона необхідна і для кого обов'язкове, як підвищити клас енергоефективності об'єкта і модернізувати його за рахунок інвестицій енергосервісної компанії.

23 червня 2018 року в дію вступив Закон України «Про енергетичну ефективність будівель». Він спирається на директиви Євросоюзу і покладає на власників будівель бюджетної сфери обов'язки по сертифікації енергоефективності та проведення для цього комплексного енергоаудиту. Наявність сертифіката із зазначенням класу енергоефективності з 1 липня 2019 року стане обов'язковою для:

  • будівель в держвласності з опалювальною площею понад 250 квадратних метрів, яке відвідують громадяни;
  • будівель з опалювальною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях якого знаходяться органи місцевого самоврядування (якщо вони роблять термомодернізацію);
  • будівель, в яких проводиться термомодернізація з використанням державного фінансування;
  • новобудов, деяких об'єктах реконструкції та ремонтуються будівель.

У сертифікаті енергоефективності вказується, скільки обстежуваний об'єкт споживає енергоресурсів та яких, скільки може заощадити, де і чому енергія втрачається, а також основні рекомендації з проведення заходів для підвищення класу енергоефективності та комфорту в приміщенні. Такі сертифікати є публічними, вони розміщуються у відкритому реєстрі на сайті Держенергоефективності, а також повинні бути оприлюднені на сайтах органів влади, а інформація з класом енергоефективності вказується на фасаді будівлі.

«Енергоаудит – це свого роду діагноз для будівлі, що вказує, чим вона «хворіє» і як її «лікувати». Фахівці компанії ДТЕК ЕСКО провели понад 800 енергоаудитів, з них 50 – у промисловій сфері, – розповів сертифікований енергоаудитора і менеджер проектів ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк. – Комплексний підхід до зменшення витрат різних типів енергії – в основному, звичайно, теплової – дозволяє скоротити витрати до 70%».

Для підвищення класу енергоенергоеффектівності необхідно привести стан будівлі до встановлених державою будівельним нормативам, збалансувати системи будівлі. Отримавши звіт про енергоаудит та сертифікат енергоефективності, власник будівлі може провести модернізацію сам, за власні чи бюджетні кошти, може взяти кредит у банку, а може звернутися в енергосервісну компанію, яка виконає всі заходи «під ключ» і гарантує економію енергоресурсів і витрат на них.

«ДТЕК ЕСКО вже виконав на умовах енергосервісу 15 енергоефективних проектів по енергомодернізації дитячих садків і шкіл в 5 містах, в результаті яких місцеві бюджети заощаджують від 20 до 40% витрат на опалення. У промисловості компанія реалізувала більше 20 проектів з ефектом економії від 30 до 90% енергоресурсів завдяки установці перетворювачів частоти, модернізації систем освітлення і кондиціонування», – розповіла Оксана Ананченко, керівник департаменту по комерційної діяльності ДТЕК ЕСКО.

Ми в соціальних мережах